Hrady a zámky v severných Čechách - Česká republika - Západné Čechy

Hrady a zámky v severných Čechách

Česká republika » Západné Čechy

Poznávame Európa katalóg,Hrady a zámky v severných Čechách

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis

V moravskom hrade Perštejn možno zazrieme bielu pani, renesančný zámok Častolovice s nádherným parkom, historické centrum Hradca Králové, zámok Opočno, zámok Hrubý Rohozec, neogotický zámok Sychrov známy z filmov Zlatohlávka a Nesmrteľná teta, krátka prehliadka Liberca, hrad a zámok Frýdlant – najstaršie hradné múzeum v strednej Európe.

Úvod

3-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

2x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie

2x raňajky

Doprava

Autokar

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 30 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 hod.). Príchod na hrad Pernštejn, ktorý je jedným z najnavštevovanejších moravských hradov. Prehliadka mramorového hradu nás zoznámi s jeho dejinami i povesťami a možno sa nám podarí zazrieť aj miestnu bielu pani. Presun na renesančný zámok Častolovice, ktorý je majetkom Diany Phipps Sternbergovej. Pýchou zámockej expozície je Rytierska sála s maľovaným kazetovým stropom a v areáli nás privíta nádherný park s prastarou lipovou alejou, či zverinec s lamami, poníkmi, göttingenskými prasiatkami a kamerunskými kozami. Odchod do mesta Hradec Králové, prehliadka historického centra s gotickou katedrálou sv. Ducha na Veľkom námestí, Bielou vežou a Starou radnicou. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Návšteva zámku Opočno, ktorý je jedinečným súborom pamiatok, dokladujúcich spôsob života a vkus spoločnosti v priebehu piatich storočí. Najväčším lákadlom tejto národnej kultúrnej pamiatky sú bohaté zbierky obrazov a zbraní. Presun na zámok Hrubý Rohozec, obklopený anglickým parkom. Počas prehliadky nahliadneme do priestorov, ktoré slúžili ako reprezentačné a obytné miestnosti príslušníkov pôvodom francúzskej grófskej rodiny Des Fours Walderode. Odchod do Sychrova. Neogotický zámok Sychrov bol v minulosti rezidenciou francúzskeho rodu Rohanovcov a preslávili ho rozprávky Zlatovláska, či Nesmrteľná teta (prehliadka). Návšteva mesta Liberec, ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Prehliadka hradu a zámku Frýdlant. Pôvodný hrad, rozšírený v 16. storočí o renesančný zámok sa stal po Bitke na Bielej hore majetkom slávneho vojvodcu Albrechta z Valdštejna. Poslednými vlastníkmi hradu boli Clam-Gallasovci, ktorí ho už v roku 1801 sprístupnili verejnosti. Frýdlant sa tak stal najstarším hradným múzeom v strednej Európe. Popoludní nás privíta zámok Zákupy, ktorý slúžil poslednému korunovanému českému kráľovi Ferdinandovi V. V zámockej kaplnke sa v roku 1900 konala svadba následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda d‘ Este so Žofiou Chotkovou (prehliadka). Odchod na Slovensko, príchod o cca 21:00 hod.

Termin

03.08. - 05.08.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 6:30 hod.

Zraz účastníkov: 15 minút pred odchodom!

 

ZVOZ pred odchodom (pre klientov, ktorí si zvozovú službu vopred objednali)

Trenčín: železničná stanica o 4:10 hod.

Trnava: (žel.stanica) o 5:30 hod.

 

Zraz účastníkov: 15 minút pred odchodom!

 

 

Sprievodca

ĽUBOŠ KAČÍREK (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU) 

Kontakt: 0905/742977 (platný počas zájazdu)

 

 

Doprava

Dopravu zabezpečuje spoločnosť Satur Transport autokarom.

Vyhradzujeme si právo na zmenu autobusu rovnakej kategórie autokarov.

 

Niekoľko dobrých rád na cestu autobusom:

• prosíme Vás, aby ste sa k autobusu dostavili vo vlastnom záujme s časovým predstihom min. 15 minút pred jeho odchodom;

• pred cestou sa vyhnite ťažko stráviteľným jedlám;

• pri náhlej nevoľnosti počas jazdy požiadajte prosím sprievodcu, resp. vodičov o zastavenie;

• veľmi vhodným doplnkom batožiny je cestovná poduška, pohodlné oblečenie by malo byť samozrejmosťou;

• nezabudnite na zásoby nápojov, prípadne na dostatok drobných mincí, ak si budete chcieť kupovať nápoje u vodičov autobusu;

• za stratu príručnej batožiny, ktorú máte v autobuse pri sebe, si zodpovedáte sami;

• počas tranzitu sa realizujú zdravotné prestávky cca každé 3,5 - 4 hodiny;

 

Dolezite_upozornenie

• na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a. s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

• škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

• každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

• nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

• za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a. s. neposkytuje náhradu.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

Pri turistických cestách do Českej republiky postačuje platný cestovný pas alebo občiansky preukaz/idenity card.

Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6.2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom. V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Prahe vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Prahe

Pelléova 12, 160 00  Praha 6

Tel.: + 420 233 11 3051, + 420 233 11 3052

Mobil: + 420 607 646 573 – diplomatická služba ( po pracovnej dobe a v dňoch pracovného pokoja a voľna iba v závažných prípadoch, napr. ak ide o ohrozenie života alebo zdravia)

E-mail: emb.prague@mzv.sk, web: www.mzv.sk/praha

 

 

Ubytovanie_a_stravovanie

03.08. - 04.08.2018

Hotel Černigov

Riegrovo námestí 1494

500 02 Hradec Králové

+420 222 539539

 

04.08. - 05.08.2018

Hotel Liberec

Šaldovo nám. 6

460 01  Liberec

+420 482 710028

Program_zajazdu

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Namiesto hradu Pernštejn, ktorý je žiaľ v tomto termíne z dôvodu nakrúcania filmu úplne uzatvorený, navštívime renesančný zámok v Litomyšil (UNESCO) a rodný dom B. Smetanu v zámockom pivovare. Presun na renesančný zámok Častolovice, ktorý je majetkom Diany Phipps Sternbergovej. Pýchou zámockej expozície je Rytierska sála s maľovaným kazetovým stropom a v areáli nás privíta nádherný park s prastarou lipovou alejou, či zverinec s lamami, poníkmi, göttingenskými prasiatkami a kamerunskými kozami. Odchod do mesta Hradec Králové, prehliadka historického centra s gotickou katedrálou sv. Ducha na Veľkom námestí, Bielou vežou a Starou radnicou. Ubytovanie.

 

2. deň

Raňajky. Návšteva zámku Opočno, ktorý je jedinečným súborom pamiatok, dokladujúcich spôsob života a vkus spoločnosti v priebehu piatich storočí. Najväčším lákadlom tejto národnej kultúrnej pamiatky sú bohaté zbierky obrazov a zbraní. Presun na zámok Hrubý Rohozec obklopený anglickým parkom. Počas prehliadky nahliadneme do priestorov, ktoré slúžili ako reprezentačné a obytné miestnosti príslušníkov pôvodom francúzskej grófskej rodiny Des Fours Walderode. Odchod do Sychrova. Neogotický zámok Sychrov bol v minulosti rezidenciou francúzskeho rodu Rohanovcov a preslávili ho rozprávky Zlatovláska, či Nesmrteľná teta. Návšteva mesta Liberec, ubytovanie.

 

3. deň

Raňajky. Prehliadka hradu a zámku Frýdlant. Pôvodný hrad, rozšírený v 16. storočí o renesančný zámok sa stal po Bitke na Bielej hore majetkom slávneho vojvodcu Albrechta z Valdštejna. Poslednými vlastníkmi hradu boli Clam-Gallasovci, ktorí ho už v roku 1801 sprístupnili verejnosti. Frýdlant sa tak stal najstarším hradným múzeom v strednej Európe. Popoludní nás privíta zámok Zákupy, ktorý slúžil poslednému korunovanému českému kráľovi Ferdinandovi V. V zámockej kaplnke sa v roku 1900 konala svadba následníka rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda d‘ Este so Žofi ou Chotkovou. Odchod na Slovensko, príchod do Bratislavy o cca 21:00 hod.

 

Zmena programu vyhradená.

 

 

 

 

Orientacne_ceny_vstupov

Litomyšl              

Dospelí: 150 Kč, deti 6-18, seniori nad 65 r. 110 Kč

 

Častolovice       

Dospelí: skupinová cena 100 Kč, deti 6-18, študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 60 Kč

Opočno okruh I

Dospelí       150 Kč, deti 6-18 r., študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 110 Kč

       

Sychrov okruh I

Dospelí: 180 Kč, deti 6-15 r. študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 130 Kč

 

Hrubý Rohozec okruh I.

Dospelí: 120 Kč, deti 6-15 r., študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 80 Kč

 

Frýdland okruh I

Dospelí: 180 Kč, deti 6-15 r., študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 130 Kč

 

Zákupy okruh I a okruh II

Kažrdý okruh:

Dospelí 120 Kč, deti 6-15 r., študenti do 26 r., seniori nad 65 r. 80 Kč

 

Je nám ľúto, ak niektoré historické objekty a múzeá sú v deň Vašej prehliadky z nejakého dôvodu zatvorené.

 

Pri uplatnení zľavneného vstupného požadujú na pokladni predloženie príslušného dokladu, u študentov ISIC, u návštevníkov nad 65 rokov občiansky preukaz alebo cestovný pas. 

 

Upozorňujeme prosím, že mnohé z uvedených expozícií akceptujú len platbu v hotovosti v CZK (neprijímajú platbu kartou alebo platbu v hotovosti v EUR)

 

Výmenný kurz:                1 EUR = 25,761 Kč (kurz platný k 25.07.2018)

 

Odporúčame Vám, zameniť si Kč ešte pred odchodom na zájazd.

 

 

 

 

Doporucenia_a_upozornenia

• na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a. s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

• škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

• každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

• nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

• za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a. s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov: Česká republika

Štátne zriadenie: republika

Rozloha: 78 886 km2

Počet obyvateľov: 10 325 141 (údaj z roku 2014)

Hlavné mesto: Praha

Jazyk: český

Náboženstvo:  rímskokatolíci 27%, Českobratská cirkev evanjelická 1%, Českobratská cirkev husitská 1%,  ateisti 59%

Mena: CZK (koruna česká)

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Podnebie mierne, vnútrozemské, nesie všetky charakteristiky globálneho otepľovania a trendov. Minimálne zimné teploty sa pohybujú okolo -10°C, extrémne - 15°C. Maximálne letné teploty okolo 30°C. Klimaticky predstavuje Česká republika prechod medzi oceánskym a vnútrozemským podnebím, s priemernou ročnou teplotou medzi 6,6°C (Mariánské Lázne) a 9,7°C (Praha). Podnebie prináša teplé, ale často daždivé leto, chladné zimy s dostatočnými snehovými prehánkami najmä v horských polohách. Priemerné ročné zrážky na uvedených miestach dosahujú 690 - 491 mm. (V nížinách 40-100 dní s prehánkami, v horských polohách 130 dní).

 

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostné podmienky v ČR sú štandartné v rámci celého teritória krajiny. Obmedzenie cestovania v krajine neexistuje. Úroveň kriminality nepresahuje bežný európsky priemer. Väčšie mestá a turistické centrá (Praha, Brno, Ostrava, Karlove Vary), najmä počas turistickej sezóny zaznamenávajú vyšší výskyt bežných „vreckových krádeží“ ako finančných čiastok tak aj cestovných a iných dokladov. Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť svojim osobným dokladom a finančnej hotovosti hlavne v historických a turisticky zaujímavých častiach jednotlivých miest a v prostriedkoch hromadnej dopravy. Novou formou páchania trestnej činnosti, najmä na území hlavného mesta Prahy sú podvody a krádeže tzv. falošných policajtov, vystupujúcich v uniformách ako českí policajti, ktorí kontrolujú a okrádajú turistov. Páchatelia tejto trestnej činnosti sa zgrupujú prevažne z radov cudzincov a situácia si vyžiadala zriadenie špecializovanej jednotky v Prahe na potláčanie tejto trestnej činnosti. Ďalšou novou a mimoriadne nebezpečnou formou trestnej činnosti sa stali podvody s kreditnými kartami pri výberoch hotovosti v bankomatoch, kde miniatúrne čítacie zariadenia a minikamery umiestnené pred štrbinami bankomatov dokážu prečítať dáta z magnetického prúžku karty a poslúžiť tak k výrobe falošnej kópie karty.

 

ZDRAVIE

Úroveň zdravotníckej starostlivosti je rámcovo podobná s úrovňou v SR, vrátane analogického systému siete zariadení. V rámci reformy štátnej správy bola prenesená časť kompetencií a zodpovednosti od r. 2003 na miestne samosprávne celky, obce a kraje. Rozvíja sa sieť súkromných zdravotníckych zariadení – nemocníc, ambulancií, najmä v oblasti stomatológie. Na základe Nariadenia Rady EHS pri pobyte v inom členskom štáte EÚ a nečlenských štátoch Nórsko, Lichtenštajnsko a Island majú všetci slovenskí poistenci s trvalým bydliskom v SR, cestujúci na dovolenku, štúdium na stredných školách alebo vysokých školách, brigádu, au-pair pobyt, krátkodobú pracovnú cestu, návštevu do iného členského štátu EÚ, pracovníci v medzinárodnej doprave, diplomati a pod. nárok na poskytnutie nevyhnutnej a neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Pri cestách do členských krajín EÚ a teda aj Česka je od 01.01.2006 potrebné mať preukaz zdravotného poistenca, ktorý nahrádza dosiaľ používaný formulár E 111. O preukaz treba požiadať príslušnú zdravotnú poisťovňu s časovým predstihom, nakoľko jeho vybavovanie trvá 30 dní. Podľa smerníc EÚ č.1408/71 a č.574/72 je neodkladná a nevyhnutná zdravotná starostlivosť poskytovaná za rovnakých podmienok a v rovnakých cenách ako domácim poistencom, avšak predovšetkým pri stomatologickom ošetrení je potrebné počítať so spoluúčasťou pacienta. Odporúča sa poistencom, aby pred cestou do zahraničia uzavreli aj zmluvu o poistení liečebných nákladov v zahraničí.

 

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Českej republiky je potrebné vytočiť predvoľbu +420 a následne kód mesta bez nuly. Pri telefonovaní z Českej republiky na Slovensko je potrebné vytočiť predvoľbu +421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Českej republike:

Polícia: 158, Mestská polícia 156, Záchranná služba 155, Požiarna služba 150

 

 

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.