Potulky Slovenskom do Ostrihomu - Maďarsko

Potulky Slovenskom do Ostrihomu

Maďarsko

, Program starstarstarPotulky Slovenskom do Ostrihomu

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus -

Počasie:Popis, poloha
Po roku 1998 sa nám otvoril svet, navštevujeme blízke aj vzdialené krajiny a pritom nepoznáme svoju vlasť. Slovensko objavujú cudzinci a sú z neho nadšení. Slovensko sa za tie roky zmenilo a mení sa neustále a my Vám ponúkame jeho krásy , opäť pomaličky objavovať.
Program zájazdu
Trasa: MT-Brhlovce-Ostrihom-B.Štiavnica-Sv.Anton-Martin

Odchod z MT v ranných hodinách (05:30 hod.) smerom Brhlovce-komplex skalných obydlí vtesaných do tufu. Sú unikátnou pamiatkou na území Slovenska a doteraz jednoznačne nie je dokázané či vznikli ako úkryt pred Turkami, alebo sa viažu k zaniknutým viniciam. Tie z konca 18.-19.st. sú využívané dodnes buď ako obydlie, alebo pivnica. Niektoré slúžia ako expozície slovenského ľudového umenia.. Pokračujeme do Ostrihomu- Bazilika (Katedrála Panny Márie a svätého Adalberta ) bola slávnostne vysvätená v roku 1856. Predlohou stavby bola slávna Bazilika sv.Petra v Ríme. Je najväčším kostolom Maďarska a patrí medzi najväčšie kostoly Európy, v celosvetovom rozsahu je na 18. mieste. Z hradného vrchu je krásny výhľad na široké okolie, Súsošie pripomínajúce korunováciu sv.Štefana - prvého Uhorského kráľa v roku 1000. Návrat na Slovensko -
čaká nás Banská Štiavnica so svojimi UNESCO pamiatkami - Námestie sv. Trojice s morovým súsoším sv. Trojice, Radnica, Starý zámok, banské múzeum v prírode kde „sfárate“ do bane ako baníci , prezriete si meštianske domy, areál kaštieľa sv. Anton a štiavnické tajchy. Návrat do Martina.
Cena zahŕňa
doprava, sprievodca, pobytová taxa, ins. CK.
Cena nezahŕňa
Vstupy do múzeí a pamätihodností.
Predpokladané ceny na odporúčané vstupy: Brhlovce 1€/os., Banícke múzeum 5€/os., Bazilika v Ostrihome balík 5€,/os. KCP 2€ /osoba/ deň.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.