Veľký okruh po Iráne - Irán

Veľký okruh po Iráne

Irán

, ProgramVeľký okruh po Iráne

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

letecky Praha

Počasie:Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Teheránu.

2. den TEHERÁN

Prílet do Teheránu, hlavného mesta Iránu. Vitajte v krajine plnej pohostinných, srdečných ľudí, prekrásnych pamiatok a okúzľujúcich miest. Odkryte fascinujúci, nádherný svet perzskej histórie, kultúry a spoločnosti, nechajte sa unášať príjemným putovaním po Perzii. Transfer do hotela. Raňajky. Prehliadka Teheránu, pri ktorej navštívite Národné archeologické múzeum, v ktorom si pozriete zbierku archeologických pokladov zo všetkých iránskych nálezísk; šáhov palác, impozantnú vežu Slobody nazvanú Azad Tower, mestské opevnenie, bazár. Nocľah.

3. deň TEHERÁN – ŠÍRÁZ

Raňajky. Transfer z hotela na letisko. Odlet z Teheránu do Širázu, intelektuálneho srdca Perzie a hlavného mesta provincie Fars. Transfer do hotela. Nocľah.

4. deň PERSEPOLIS – PASARGADAE – NAKŠ-E-ROSTÁM – ŠÍRÁZ

Raňajky. Budete očarení archeologickým areálom v Persepolis, čo je bývalé hlavné mesto Achajmenovskej ríše, odkiaľ vládli známi starovekí perzskí králi Darius a Xerxes. Miesto Vás prekvapí na dobu vzniku veľkou vyspelosťou. Pasargadae - hrobka zakladateľa perzskej ríše Kyra Veľkého. Obe uvedené miesta sú zapísané na zozname pamiatok UNESCO. V Nakš-e-Rostáme budete môcť obdivovať vytesané hrobky perzských kráľov Dareia I., Dareia II., Xerxes a Artaxerxes s krásnymi kamennými skalnými reliéfmi z éry Sásánovcov. Návrat do Širázu. Nocľah.

5. deň ŠÍRÁZ

Raňajky. Prehliadka Širázu vrátane mešít Vakil a Nasir-ol-Molko, mohutné citadely Karima Khana; mauzóleá oboch veľkých rodákov, významných perzských básnikov Hafez a Sádího a perzské záhrady Narenjestan. Šíráz je mestom záhrad, ruží, slávikov a preslávených básnikov. Nocľah.

6. deň ŠÍRÁZ – KERMÁN

Raňajky. Odchod zo Širázu ľudoprázdnymi končinami púštnej náhornej planiny do Kerman, dôležité obchodné zastávky od dôb Sásánovcov. Popoludní možnosť nakupovania na bazáre v Kermane. Nocľah.

7. deň KERMÁN – YAZD

Raňajky. Okružná jazda Kermanom s návštevou typického karavansaraja Ganja-Ali-Khan s perzskými kúpeľmi, prehliadka seldžuckej Piatkovej mešity. Prejazd z Kerman do Yazd, historického mesta, známeho ako stredisko pôvodnej perzskej viery zoroastrismu, prastarého iránskeho náboženstva. V Yazd žije viac ako 12.000 aktívnych uctievačov boha Ahura a jeho večného ohňa. Yazd je tiež na zozname pamiatok UNESCO, jedná sa o jedno z najstarších miest na svete. Nocľah.

8. deň YAZD – ISFAHÁN

Raňajky. Prehliadka Yazd, mesta s najväčším počtom minaretov v Iráne. Nachádza sa tu rad zoroastriánských chrámov s večným posvätným ohňom, o ktorých sa zmieňoval už Marco Polo. V najstaršom chráme horí večný oheň už od roku 470 nl. V meste bolo centrum zoroastriánskej komunity, ktorá tu hľadala útočisko pred nájazdmi Arabov. Mešita Jameh, chrám Ataškadeh, chrám Ohňa. V okolí mesta stojí ponuro niekoľko Veží ticha, veží, na ktoré vyznávači ohňa prinášali mŕtvych, aby ich tu nechali zožrať dravými vtákmi. Je tu tiež mnoho krásnych zachovalých starých domov. Transfer z Yazd do Isfaháne. Nocľah.

9. deň ISFAHÁN

Raňajky. Celodenná prehliadka najkrajšieho iránskeho mesta a jedného z najkrajších miest našej planéty, ktoré sa dostalo na vrchol slávy a moci v dobe kráľa Safavidskej ríše šáha Abbása ako sídlo safavidských kráľov. Návšteva slávneho námestia Maidani-e-Nakš-i- Jahan, ktoré je druhým najväčším námestím na svete a je považované za skvost civilnej islamskej architektúry a obklopené stenami s arkádami, ktorého dominanty tvoria Imámova mešita (vrcholný skvost islamskej architektúry), mešita šejka Lotfolláha s úžasnou architektúrou a mimoriadnymi mozaikami, palác Ali-Qapu. Prehliadka historických mostov Shahrestan, Sio-sa Pol, Khadžú cez rieku Zayandeh. Nocľah.

10. deň ISFAHÁN

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Isfahánu: arménska katedrála Vanko z doby Safavidov; Kajsírie, najmalebnejšie miesto Isfahánu s množstvom pôvodných mozaík, Chehel - Sotun - palác štyridsiatich stĺpov, kráľovské záhrady; minarety Jonban, tzv. kývajúce sa minarety, ktorých konštrukcia umožňuje jemné rozkývania. Tiež Isfahán nájdete na zozname pamiatok UNESCO. Pre mesto sú typické široké ulice plné zelene, stovky prekrásnych vykachličkovaných mešít a rozsiahle trhy. Isfahán je mestom s najväčšou koncentráciou nádherných islamských stavieb v Iráne. Nocľah .

11. deň ISFAHÁN – KASHAN

Raňajky. Prejazd do Kashanu, centra perzskej civilizácie. V Kashane navštívite historickú záhradu Bagh Fin, typický starý perzský dom Borodžerdí s vnútornou výzdobou zo zrkadiel a štuku. Prezriete si komplex Agha Bozorg s Madras, mešitou a svätyňou šítského svätca Immamzadeho Ebrahíma. Nocľah.

12. deň KASHAN – QOM – TEHERÁN

Raňajky. Odchod z Kashanu do Svätého mesta Qom, jedného z najposvätnejších iránskych miest. Prehliadka Qomu, ktorého skvostom je svätyňa Hazrat-e- Masumeh. Prejazd do Teheránu. Zastávka pri hrobke Imama Chomejního na kraji Teheránu. Nocľah.

13. deň TEHERÁN – PRAHA (VIEDEŇ)

Transfer z hotela na letisko v Teheráne. Odlet z Teheránu, prílet do Prahy.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha – Teherán – Praha s medzipristátím (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) leteckú dopravu Teherán – Šíráz 11 x nocľah v 3* a 4* hoteloch s raňajkami všetky transfery klimatizovaným busom služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte min. 16 osôb) a služby miestnych sprievodcov výlety a vstupy do pamiatok

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 319,- EUR iránske vízum prepitné cca 60,- USD fakultatívne výlety a vstupy mimo program cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Poznámka: v cestovnom pase nesmie byť pečiatka z izraelských hraničných prechodov. Ženám sa odporúča nosiť šatku a nepriliehavý odev. Klienti musia mať biometrické cestovné pasy!

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.