Zámok Schönbrunn - Rakúsko

Zámok Schönbrunn

Rakúsko

Plavby po Dunaji,Zámok Schönbrunn

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastná -

Počasie:Popis

Dobrodružná plavba z Bratislavy do Viedne, ktorá je spojená s prehliadkou letného sídla Habsburgovcov a návštevou Schönbrunnskej ZOO (jednej z najväčších európskych ZOO s rôznymi atrakciami).

Úvod

1-dňový zájazd.

Doprava

Lodná.

Cena zahŕňa

Plavbu loďou, MHD lístok vo Viedni, sprievodcu.

Cena nezahŕňa

Vstupy, cestovné poistenie.

Povinné doplatky


Upozornenie
Zmena programu vyhradená.
1. deň

Výlet loďou začneme v Bratislave cca o 08:00 h, nalodíme sa na rýchloloď do Viedne. Počas plavby sa preplavíme cez plavebné komory vo Freudenau a vychutnáme si prírodné krásy Dunaja a jeho okolia. Po príchode do Viedne sa presunieme miestnou dopravou do zámku Schönbrunn (Krásna studňa), letného sídla Habsburgovcov. Prehliadka reprezentačných miestností, ktoré obývali osobnosti ako Mária Terézia, cisár František Jozef I. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou, prezývanou Sissi. Ďalej prehliadka írskej záhrady s bludiskom, záhrady korunného princa a Gloriette. Ak vás neláka sláva cisárskeho dvora, pozývame vás do sveta Schönbrunnskej ZOO, domova pre viac ako 4 000 zvierat zo všetkých kontinentov sveta a po berlínskej ZOO jedinej v celej Európe, kde môžete vidieť obrovské pandy (Yang Yang  a Long Hui). Cez deň budete mať príležitosť uvidieť kŕmenie orangutanov, afrických slonov, tučniakov, austrálskych koál, supov, nazrieť do ríše dravých piraní, zažiť tropickú búrku dažďového pralesa. Zostane čas aj na ochutnanie slávnej Sachertorte so šálkou viedenskej kávy a pre tých s väčším apetítom príležitosť na pravý Wiener Schnitzel a pohár dobrého rakúskeho vína. V podvečerných hodinách sa presunieme späť do prístavu, nalodíme sa a preplavíme do Bratislavy. Návrat do Bratislavy cca o 20:00 h. v období od 18. 4. do 9. 9. , o 17:30 h. v období od 14. 9. do 21.10.

Vedeli ste, že zámok má 1440 miestností a 200 kuchýň, z toho je však sprístupnených iba 45. Vnútorné vybavenie je v rokokovom štýle s ornamentmi z 14 karátového zlata. Známok má niekoľko známych miestností, napríklad Zrkadlový sál, kde hrával ako šesťročný Wolfgang Amadeus Mozart. V miestnosti zvanej Vieux-Lacque zasadal vo svojich  časoch Napoleon. V Modrom čínskom salóne ako už bolo spomenuté podpísal Karol I. svoju abdikáciu a tým aj koniec monarchie. Vo Veľkej galérii zasadal v rokoch 1814-1815 Viedenský kongres a dnes sa tu konajú pri zvláštnych príležitostiach štátne audiencie. Okrem zámku sa v areáli nachádza aj rozľahlý park so zámockými záhradami a fontánami, najstaršia zoologická záhrada na svete, záhrada plná bludísk a hier, múzeum povozov z čias monarchie, skleníky s botanickými exponátmi Palmový dom (Palmenhaus) a Púštny dom (Wustenhaus) a krásny altán a kaviareň Gloriette.

Termin

01.05.2018

Miesto_a_cas_nastupu

PRÍSTAV  BRATISLAVA        (nalodenie – vylodenie) 

Miesto: Bratislava, Osobný prístav, Fajnorovo nábrežie 2 (www.lod.sk)- medzi mostom SNP a Starým mostom, len niekoľko krokov od historického centra.

Stretnutie so sprievodcom: o 07:30 hod pred budovou Osobného prístavu

Nalodenie so sprievodcom: cca od 07:45 hod

Vyplávanie:                         o 8:00 hod.

 

Pred nástupom na loď si prosím pripravte tieto dokumenty (platné minimálne 3 mesiace po návrate):

-       občiansky preukaz alebo cestovný pas (osoby nad 15 rokov)

-       cestovný pas (deti od 0 do 15 rokov)

 

 

 

PRÍSTAV  VIEDEŇ         (nalodenie – vylodenie) 

 

Miesto:  Viedeň, Schiffstation Reichsbrücke, Handelskai 265 (www.lod.sk)

Vylodenie doobeda: cca o 9:45 hod

Po príchode do prístavu vo Viedni sa so sprievodcom CK budete po meste presúvať miestnou dopravou. Zástavka metra U1 Vorgartenstrase sa nachádza cca 10 min. chôdze od prístavu. Do Schönbrunnu sa skupina presúva metrom U1 zo zastávky Vorgartenstrasse, na zastávke U1 a U4 Schwedenplatz prestúpime na linku metra U4 a vystúpime na zastávke Schonbrunn linky U4.  

Nalodenie poobede:  cca od 18:15 hod.

Vyplávanie:              o 18:30 hod.

 

 

Sprievodca

MARIANNA HOZLÁROVÁ  (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

Doprava

Lodná

Program_zajazdu

Výlet loďou začneme v Bratislave, kde sa nalodíme na rýchloloď do Viedne. Počas plavby, ktorá trvá cca 105 min. sa preplavíme cez plavebné komory vo Freudenau a vychutnáme si prírodné krásy Dunaja a jeho okolia. Po príchode do Viedne sa presunieme miestnou dopravou do zámku Schönbrunn (Krásna studňa), letného sídla Habsburgovcov. Prehliadka reprezentačných miestností, ktoré obývali osobnosti ako Mária Terézia, cisár František Jozef I. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou, prezývanou Sissi. Ďalej prehliadka Irrgarten- bláznivej záhrady, labyrintu, záhrady korunného princa a Gloriette. Ak vás neláka sláva cisárskeho dvora, pozývame vás do sveta Schönbrunnskej ZOO, domova pre viac ako 4 000 zvierat zo všetkých kontinentov sveta a po berlínskej ZOO jedinej v celej Európe, kde môžete vidieť obrovské pandy (Yang Yang  a Long Hui). Cez deň budeme mať príležitosť uvidieť kŕmenie orangutanov, tučniakov, austrálskych koál, zažiť tropickú búrku dažďového pralesa. V zámockej kaviarni budete mať možnosť vidieť štrúdľovú šou- ukážku typickej pochúťky starej Viedne. V podvečerných hodinách sa presunieme späť do prístavu a nalodíme sa a o 18:30 h. Návrat do Bratislavy cca o 20:00 hod.

 

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Zámok Schönbrunn:

Classic Pass:  24,50 EUR

Ground tour v cene Classic Pass

Glorieta v cene Classic Pass

Bludisko v cene Classic Pass

Záhrady korunného princa v cene Classic Pass

ZOO

Dospelí:  18,50 EUR (skupina od 10 os. 16,50 EUR) 

Deti a študenti 6 - 18 r.:  9,00 EUR (skupina od 10 os. 8,00 EUR)           

Deti do 6 r.: zdarma

Upozornenie:

Vstupné do zámku Schőnbrunn a ďalších objektov nie je zahrnuté v cene zájazdu.

Sprievodca vyberá peniaze na vstupy vopred, preto Vás prosíme, aby ste mali pripravené drobné peniaze. Sprievodca nemá možnosť peniaze vydávať. Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Prakticke_informacie

Prepravu rýchloloďou zabezpečuje Slovenská plavba a prístavy – lodná osobná doprava, a.s. (www.lod.sk).

 

Na rýchlolodi typu METEOR sa nachádza uzavretá paluba a bufet, kde si môžete zakúpiť čaj, kávu, nealkoholické a alkoholické nápoje. Viac informácií o lodi nájdete na http://www.lod.sk/flotila/rychlolode.

 

Maximálna kapacita lode je 112 miest na sedenie, max. rýchlosť: 65 km/h, dĺžka 34,5 m a šírka lode je 9,5 m.

 

Batožina: cestujúci má právo zobrať si so sebou bezplatne ľahko prenosné veci, ak tomu nebránia osobitné predpisy a ak tieto veci nemôžu poškodiť plavidlo či jeho zariadenie, alebo ohroziť ostatných cestujúcich: na rýchloloď max. do hmotnosti 15 kg. Za každý kg nad stanovené limity zaplatí cestujúci dopravcovi € 1,-.

 

Bicykel: prepravovať ich možno len pri neúplnom obsadení plavidla za poplatok, rezervácia nutná.

 

Zvieratá: preprava psov je povolená za vymedzených podmienok a za poplatok € 3,-. Preprava vodiaceho psa pre nevidiacich je bezplatná. Dopravca si vyhradzuje právo odmietnuť prepravu psa. Cestujúci je povinný prepravu psa nahlásiť dopredu. Pes musí mať košík a byť na vôdzke, v medzinárodnej doprave platné dokumenty.

 

Cestujúci so zníženou pohyblivosťou: cestujúci so zníženou pohyblivosťou sú prepravovaní za rovnakých podmienok ako ostatní cestujúci. V prípade potreby osobitnej starostlivosti o osoby so zníženou pohyblivosťou pri nástupe, či výstupe z lode, prosím informujte pracovníkov CK.

 

Cestujúci na invalidnom vozíku: Loď a nástupištia SPaP- LOD, a.s. sú uspôsobené na bezbariérový prístup na loď, avšak niektoré prechody medzi loďou a nástupišťami sú pre cestujúcich na invalidnom vozíku sťažené. Pre individuálnych cestujúcich vieme po nahlásení vopred zabezpečiť pomoc pri bezpečnom nástupe na loď.

 

Pobyt_a_bezpecnost_na_lodi

•       Registrácia cestujúcich (check-in) a nástup na loď začína 15 minút pred plánovaným odchodom lode a končí súčasne s plánovaným odchodom lode. Po uplynutí limitu uvedeného vyššie cestujúci stratí nárok na lodnú prepravu bez akéhokoľvek nároku na refundáciu cestovného alebo zmenu rezervácie.  Rezervácia sedadiel nie je možná.

 

•       Cestujúci je povinný mať pri plavbe do zahraničia platné cestovné doklady (pas alebo občiansky preukaz).

 

•       Cestujúci je povinný rešpektovať pokyny a príkazy členov posádky plavidla, ktoré smerujú k zaisteniu jeho bezpečnosti a bezpečnosti ostatných cestujúcich alebo bezpečnosti a plynulosti prevádzky plavidla.

 

•       Kapitán je oprávnený vylúčiť z prepravy osoby, ktoré sú pod vplyvom alkoholu a iných omamných látok alebo svojim správaním budia verejné pohoršenie, môžu ohroziť poriadok, majetok nachádzajúci sa na palube lode alebo život a zdravie cestujúcich a členov lodnej posádky.

 

•       Vyššia moc -  Pri odchýlkach od cestovného poriadku z dôvodu vyššej moci (vysoký, nízky vodostav, hmla), technických problémov (plavidlo, plavebné komory) alebo zastavenia plavby na Dunaji príslušnými orgánmi, SPaP- LOD, a.s. zabezpečí cestujúcemu: a/ náhradnú dopravu  b/ ak necestuje, vrátime mu cestovné v plnej výške alebo ponúkneme náhradný termín.

 

•       Hradenie škôd spôsobených dopravcovi - cestujúci, ktorý spôsobí dopravcovi škodu, je povinný túto škodu nahradiť v plnom rozsahu.

 

 

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.